این وب سایت در حال ارتقا می باشد
مکمل ورزشی

شکلات بستنی

Written by  Published in آشپزی و شیرینی پزی یکشنبه, 01 آبان 1390 08:12
Rate this item
(0 votes)

۲۵۰ شکلات بستنیگرم شكلات را روی حرارت ملایم ذوب می كنیم. شیر، كرم بستنی و وانیل را می جوشانیم.زرده تخم مرغ و شكر را با همزن

آنقدر هم می زنیم تا كمرنگ شود. شیر جوشانده شده را كم كم اضافه می كنیم سپس مخلوط را در ماهیتابه روی حرارت ملایم می گذاریم و مدام هم می زنیم تا به قاشق بچسبد.

 

مواد لازم:شکلات بستنی

▪ شکلات کوبیده شده ۳۵۰ گرم،
▪ شیر ۲۵۰ میلی لیتر،
▪ كرم بستنی ۲۵۰ میلی لیتر
▪ وانیل ۲/۱ قاشق مربا خوری
▪ زرده تخم مرغ ۴ عدد
▪ شکر طلا یی ۲۵ گرم

 

طرز تهیه :

۲۵۰ گرم شكلات را روی حرارت ملایم ذوب می كنیم. شیر، كرم بستنی و وانیل را می جوشانیم.زرده تخم مرغ و شكر را با همزن آنقدر هم می زنیم تا كمرنگ شود. شیر جوشانده شده را كم كم اضافه می كنیم سپس مخلوط را در ماهیتابه روی حرارت ملایم می گذاریم و مدام هم می زنیم تا به قاشق بچسبد. كستارد را به شكلات ذوب شده بیافزایید و خوب مخلوط كنید و بگذارید سرد شود. سپس در قالب ریخته و به مدت ۲-۳ ساعت داخل فریزر میگذاریم وقتی قطور و نیمه یخزده شد آن را از فریزر خارج كرده و به آرامی با همزن مخلوط می كنیم. بعد بقیه شكلاتها را روی بستنی می ریزیم و هم می زنیم و دوباره برای ۱-۲ ساعت دیگر داخل فریزر می گذاریم تا كاملا یخ بزند . سپس می توانید با تزیینات مختلف سرو كنید.

Read 6835 times Last modified on شنبه, 06 آبان 1391 14:34
More in this category: باقلوای هندی »

Leave a comment

 • Joyelle
  Joyelle
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 08:16

  There is a critical shortage of inarfmotive articles like this.

 • Joyelle
  Joyelle
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 08:16

  There is a critical shortage of inarfmotive articles like this.

 • Jolyn
  Jolyn
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 07:46

  Ah ouais ? Il fait ça aussi ?Mais les gens que tu phsaogrtphieo, tu ne leur demandes même pas une autorisation de diffusion a posteriori ??Dernier article de Guillaume E :

 • Elouise
  Elouise
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 07:43

  DavidHola, si uno se dedica a subir a amazon los libros de antes de 1923 que tengo entendido ya los derechos no le pertenecen a nadie y los pone digamos a 1 dolar, uno ganaria por el hecho de pucosbarlli? si es así porque amazon no ha publicado todo ese catalogo de libros en español que es muy amplio y no tiene derechos de autor.

 • Koyie
  Koyie
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 06:08

  Stay with this guys, you're heinplg a lot of people.