این وب سایت در حال ارتقا می باشد
مکمل ورزشی

سبزی پلو

Written by  Published in آشپزی و شیرینی پزی سه شنبه, 15 اسفند 1385 11:11
Rate this item
(0 votes)

برنج را خیس می کنیم سبزی را بدقت تمیز می نماییم و می شوییم داخل آبکش می ریزیم تا آب آن برود . سبزی را خرد می

سبزی پلو
سبزی پلو
کنیم و برنج را آبکش می کنیم ولی کمی دان تر بر می داریم ته دیگ را دو سه قاشق روغن آب کرده و نصف لیوان آب می ریزیم برنج داخل آبکش را کم کم در دیگ میریزیم و سبزی خرد کرده را بتدریج لا ی برنج می پاشیم و پلو را دم می کنیم می توانیم برای ته دیگ از کاهو استفاده کنیم .

مواد لا زم (برای ۳ تا ۲ نفر)

▪ برنج ۱ کیلو

سبزی پلو
سبزی پلو

▪ روغن ۴ قاشق
▪ سبزی پلو (تره –جعفری- شبت- گشنیز- کمی شنبلیله) ۵/۱ تا ۲ کیلو
▪ زعفران ساییده در صورت دلخواه

طرز تهیه:

برنج را خیس می کنیم سبزی را بدقت تمیز می نماییم و می شوییم داخل آبکش می ریزیم تا آب آن برود . سبزی را خرد می کنیم و برنج را آبکش می کنیم ولی کمی دان تر بر می داریم ته دیگ را دو سه قاشق روغن آب کرده و نصف لیوان آب می ریزیم برنج داخل آبکش را کم کم در دیگ میریزیم و سبزی خرد کرده را بتدریج لا ی برنج می پاشیم و پلو را دم می کنیم می توانیم برای ته دیگ از کاهو استفاده کنیم . برنج را در فر یا روی آتش دم می کنیم موقع کشیدن پلو زعفران ساییده حل شده را با کمی روغن روی پلو می دهیم . ممکن است لا ی سبزی پلو را مو قع دم کردن یک دسته سیرتازه تمیز کرده بگذاریم .

Read 17588 times Last modified on شنبه, 06 آبان 1391 14:34

Leave a comment

 • Betti
  Betti
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 08:31

  Awesome you should think of soehtming like that

 • Keylon
  Keylon
  دوشنبه, 01 خرداد 1396 07:34

  décembre 10, 2008 au 8:47   ·   "On est mal" est un clin d'oeil au titre du blog de Pierre France et la conclusion de ce post qui indique que les agences de com' déploient des moyens de plus en plus importants et sohepstiqu&eacuti;s alors que les journalistes disposent de moins en moins de moins (temps + argent) pour faire leur boulot.